ısparta iline bağlı şirin bir ilçe olan sütçüler insanlarının sıcaklığı,yardımseverliği,konukseverliği ilçeye geldiğinizde göze çarpan özellikleridir...
Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Isparta - SütçülerIsparta - Sütçüler
SÜTÇÜLERSÜTÇÜLER
İlçesiİlçesi
wwwwww
.sutculerliler..sutculerliler.
comcom
SUYAD 2017 FUTBOL SUYAD 2017 FUTBOL

Hoşgeldiniz... Hoşgeldiniz...

Eklenti Kur
Radyo Radyo

Kaydol
E-Bülten E-Bülten

EtkinlikEtkinlik Kayıt Formu Kayıt FormuEtkinliklere kaydolmak için tıklayınız
UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
DavetDavet Bölümü BölümüTanıdıklarınızı çağırın sitemizi canlandırın
İletişimİletişim Formu Formuinfo@


TAKVİM TAKVİM

Reklamlar Reklamlar

İSTANBUL´DA SÜYAD ŞOV.


defa gösterilmiştir
MİLİYET GAZETESİ AKDENİZ EKİ.16.06.2014.

İSTANBUL’DA SÜYAD ŞOV.

Isparta'nın Sütçüler ilçesinin İstanbul'da kurulan Sütçüler Yardımlaşma Derneği (SÜYAD) düzenlediği organizasyonlarla üyelerine keyifli anlar yaşatıyor. Üyeler geçtiğimiz günlerde 11 yıldır olduğu gibi yine futbol turnuvasında buluştu. Bayrampaşa'da Lig Maratonu Spor Organizasyonları işbirliğiyle yapılan ve 06/nisan/2014 Pazar günü başlayan 11.Süyad Halı saha turnuvası  daha 1.haftasında çekişmeli maçlara sahne oldu tüm takımlarımız sezon öncesi maçlara tam kadro ve hazırlıklı oldukları ilk haftadan belli oldu bu yıl şampiyon adayları Tüm Takımlarımızın başarılı olması nedeniyle hepside şampiyon adayı..

Organizasyon öncesi Şehitlerimiz,Gazilerimiz, ve  Aramızdan ayrılar hemşerilerimiz için saygı duruşunda bulunuldu. Ardından İstiklal Marşı okundu.

SÜYAD Başkanı Yalçın Demirtaş’ın .Açış konuşması ardından turnuva başladı. Sütçüler spor, Kızıltaş spor, Yeşildere spor, Çukurtarla spor, Sarımehmetler spor, Asar gençlikspor, Gümü spor, Çobanisa spor, Kepez spor, Badap spor, Hacıaliler spor, Bekirağalar spor'un yer aldığı turnuvada, takımlar 2 grubu ayrıldı. Lig usulüyle gerçekleşen organizasyonda sırasıyla çeyrek final, yarı final ve final maçları yapıldı. Maçlar Lig Maratonu Spor Organizasyonları bünyesinde oynandı. SÜYAD Turnuva Komisyon Başkanı Kazım Uyar, yardımcıları Ender Recep Özgül,Ahmet Tuz,Erkan Balcı ve Ömer Demirtaş’ın gözlemciliğini yaptığı turnuva çekişmeli maçlara sahne oldu. Maçlardaki disiplin kurallarının uygulanması ve cezaların ağır olması dikkat çekiciydi. Maçların çekişmeli ve centilmence geçmesi seyredenlere keyif verdi. Organizasyonun İstanbul'da yaşayan Sütçülerliler'in kaynaşmasına büyük katkısı oldu. Turnuvada final heyecanı 25 Mayıs 2014 Pazar günü yaşandı. Final maçımıza sütçülerden Belediye başkanımız:Mustafa Üstün,Mecil üyeleri:Süleyman Yurdabak,Abdullah Güntaş,Özel idare müdürü:Selim Müftüler,Sütçüler Gazetesi muhabiri:Oğuz Demiray, Bayrampaşa belediye başkan yrd. Sayın:Mustafa Demirkan ve Meclis üesi sayın:Fatma Er Akın,Türkiye gazetesi genel kodinetörü sayın:Muammer Gürbüz ve diğer misafirlerimiz taraftarlarımız,hemşerilerimiz ve dostlarımızın katılımı ile çoşkulu bir gün yaşadık.

Kupa ve Kapanış Töreni sunuşunu Yön.kur.üyemiz Sayın:Ahmet Tuz’un Sunuş Proğramını Taktim etmesi ve sırasıyla SÜYAD Başkanı Orhan Yalçın Demirtaş,Sütçüler Belediye Başkanı Sayın:Mustafa Üstün,İlçemizde Sütçüler çok programlı lisesini yaptıran Hayır Sever İşadamımız Sayın:Fevzi  Erinç ve Spor Komitesi Başkanı Sayın:Kazım Uyar’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptı. 8. hafta süren çekişmeli mücadelelere sahne olan turnuvada finale adını yazdıran iki dev takımı Sütçüler Spor ve Çobanisa Spor, kupayı alma adına önlerine geleni devirdiler. Finale yakışan iki ekipten Maç öncesi Çobanisa spor’un daha ağır bastığını ve maçı  kazanacağını söylüyorlardı, Sütçüler Spor'un Maç başlayınca Oynadığı adam adama markajıyla biraz daha ağır bastığını gözlendi. Nitekim’de öyle de oldu. İlk yarısı 1-1 eşitlikle biten karşılaşmayı Sütçüler Spor 2.golü atmasıyla maçta 2-1 öne geçti bundan sonra çobanisa sporun kısır ataklarından gol çıkmayınca maçın 42. dakikasında 2.sarı karttan 32.numaralı sporcusu kırmızı kart oyun dışı kalınca zaten sebepsiz yere vır vır eden 32. nolu sporcu önderliğinde 10. numara ve 9.numaralı sporcularda dahil olunca Çobanisa spor Maçın 43.dakikasında  sahadan çekildi yapılan uyarlara rağmen çobanisa spor sahaya dönmeyince hakem maçı bitirdi ve SÜTÇÜLER SPOR 11. TURNUVA Şampiyonu oldu.

Maçı:3-0 kazanarak kupayı müzesine götüren takım oldu..


> FİNALE YAKIŞIR GÖRÜNTÜ
 
> Maçın bitmesinin ardından bir tarafta sevinenler, diğer tarafta üzülenler vardı.

Ancak bu turnuvanın güzelliği herkesin birbirine karşı saygı ve sevgi çerçevesinde davranmasıydı. Nitekim kupa merasimi yapılmadan önce çalınan şarkılarda hem şampiyon olan hem de diğer takım sporcuları ve yöneticileri kısacası orada bulunan herkes şampiyon olmuşçasına eğlendiler. Bu da orada bulunan Bayanların,Kızların ve Erkeklerin sevgi ve çoşku dolu sevinçleriyle SÜYAD derneğinin birlik ve beraberlik adına yapmış olduğu turnuvanın Kaynama açısından ve insanların ne kadar düzgün karakterde olduklarını göstermiş oldu. Şampiyonluk kupasını veren Sütçüler belediye başkanı sayın:Mustafa Üstün Sütçüler spor başkanı sayın:Mustafa Aracı ve Yusuf Yılmaz’dan Sütçülerde birlikte geçlerle sizler festivalde buluşarak dostluk maçı teklif etti.daha sonra turnuva katılan takımlarımıza kupa,madalyaları ve gol kralına krallık maketi verildi  katılan misafirlerimiz ve süyad kurucularımız tarafından taktim edildi SÜYAD Başkanı Yalçın Demirtaş  ve Kazım Uyar turnuvanın güzel geçmesine katkıda bulunan herkese misafirlerimize,sporcularımıza,takım sorunlularına ve taraftarlarımıza teşekkür ettiler. Sunucu sayın:Ahmet Tuz 2015’de buluşmak dileğiyle 11.süyad turnuvasının kapanışını yaptı .

 

SÜYAD SPOR KOMİTESİ.

RESİMLERRESİMLER
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,0938

© 2011 sutculerliler.com
Sütçüler İlçesi Web Portalı http://www.sutculerliler.com

Tam Ekran